Napęd na cztery koła – przydatny nie tylko na bezdrożach

Jeszcze do niedawna napęd na cztery koła zarezerwowany był dla mocnych samochodów terenowych. Jednak dzisiaj po miejskich drogach porusza się coraz więcej luksusowych, imponujących SUV-ów napędzanych w ten sam sposób. Jakie walory niesie ze sobą przesiadka do przestronnego, dużego SUV-a z napędem 4×4? Jak na tle ekskluzywnych „samochodów uterenowionych” wypada jeden z najciekawszych modeli dostępnych na rynku, czyli SEAT Tarraco? Sprawdź!

Komfort w trudnych warunkach

Wydaje Ci się, że napęd na cztery koła sprawdza się jedynie na trudnym, nieutwardzonym podłożu? Niekoniecznie! Kierowcy nowoczesnych SUV-ów codziennie przekonują się, że napęd 4×4 celująco zdaje egzamin również w mieście. Jego walory szczególnie docenimy zimą, kiedy oblodzenie, zwłaszcza na pochyłej drodze, uniemożliwia nam wystartowanie z miejsca. Rozdzielenie momentu obrotowego na przednie i tylne koła znacząco ułatwia ruszanie z miejsca i pozytywnie wpływa na stabilność pojazdu na nawierzchni o obniżonej przyczepności. Ponadto, specyficzne elementy układu, między innymi półosie zlokalizowane z tyłu pojazdu i mechanizm różnicowy poprawiają wyważenie auta, co okazuje się niezwykle cenne na krętych drogach. Prowadzenie takiego samochodu jest znacznie bezpieczniejsze, kierowca może czuć się pewniej, nie musi nieustannie hamować i dodawać gazu.

Nierówności na drodze, żwirowa nawierzchnia, mocne zabłocenie już nigdy nie będą zaburzać trakcji i wpływać na stabilność pojazdu. Napęd na cztery koła zapewni wygodę i bezpieczeństwo w każdych warunkach. 

Nowy SEAT Tarraco – nieograniczone możliwości w terenie i mieście

Szukasz niezawodnego, eleganckiego i bogato wyposażonego SUV-a z napędem na cztery koła? Nie mamy wątpliwości, że żaden model nie zachwyci Cię bardziej niż nowy SEAT Tarraco. Siedmioosobowy SUV łączy w sobie wszystko, czego może oczekiwać najbardziej wymagający kierowca – dynamiczny design, łatwość prowadzenia, wysoką moc. Bogate wyposażenie (SEAT Tarraco zawiera między innymi Media System Plus z 8-calowym, kolorowym ekranem dotykowym, Navi System, asystenta parkowania z kamerą cofania, asystenta pasa ruchu czy Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania i funkcją ochrony pieszych i rowerzystów) sprawia, że jazda samochodem staje się ekscytującą podróżą i odprężającym doznaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *