Silnik z turbiną – jazda na podwójnym doładowaniu

Producenci samochodów oferują coraz to więcej funkcji i dodatków, które mają na celu poprawę osiągów danego modelu, zwiększyć przyjemność z jazdy oraz usprawnić działanie samochodu w niesprzyjających warunkach. Działania konstruktorów skupiają się w dużej mierze na sercu każdego wozu, czyli na silniku. Dzisiaj weźmiemy pod lupę motory z turbiną. Dlaczego warto mieć właśnie tego typu wóz w swoim garażu? Jakie modele z turbiną ma w swojej ofercie jeden z czołowych producentów – marka SEAT? Sprawdź!

Auto, które wgniata w fotel

Turbina, czyli niewielka część, która razem ze sprężarką tworzy turbosprężarkę, jest komponentem mającym za zadanie wtłoczyć większą ilość powietrza do komory spalania silnika. W efekcie, kiedy powietrze zmiesza się z paliwem, auto zyskuje dodatkową moc. Dzięki turbinom możliwe jest tworzenie maksymalnie wydajnych, mocnych samochodów, bez konieczności ich nadmiernego rozbudowywania.

Każdy kierowca lubiący dynamiczną jazdę doceni samochód z turbodoładowaniem. To właśnie dzięki niemu samochód jest zrywny, ma doskonałe przyspieszenie i świetnie radzi sobie na trudniejszych odcinkach (na przykład stromych podjazdach). Ponadto, wzbogacenie silnika o turbinę pozwala na zmniejszenie jego objętości i uzyskanie lepszego spalania, na czym zyskuje nasz portfel oraz środowisko naturalne.

SEAT – samochód dla wymagających

Turbosprężarki montowane są zarówno w samochodach napędzanych benzyną, jak i olejem. Z rozwiązania korzystają wszystkie koncerny. Jedną z najciekawszych i najbardziej rozbudowanych ofert samochodów z turbosprężarkami może pochwalić się gigant motoryzacyjny – marka SEAT. Każdy fan motoryzacji znajdzie w portfolio koncernu zarówno niewielkie, zwrotne i oszczędne samochody z turbiną (na przykład SEAT Leon), jak i potężne, imponujące crossovery (SEAT Arona). Dzięki szerokiemu wachlarzowi dostępnych modeli bez problemu znajdziesz model skrojony na miarę Twoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *