SUV a samochód terenowy – poznaj różnice

Na pierwszy rzut oka SUV-y i samochody terenowe wyglądają podobnie. Jednak pokaźne gabaryty nie wystarczają, aby zaklasyfikować te samochody do jednej grupy. Czym różnią się cieszące się ogromną popularnością SUV-y od klasycznych terenówek? Jakie rozwiązania w tym segmencie proponuje jeden z czołowych gigantów rynku motoryzacyjnego – SEAT? Sprawdź!

SUV – rodzinny samochód do zadań specjalnych

Nie daj się zwieźć powierzchownym cechom SUV-ów – wbrew pozorom ich właściwości znacznie różnią się od funkcjonalności samochodów terenowych. Przestronne, bogato wyposażone pojazdy z podwyższonym prześwitem i napędem na cztery kola osadzone są na samonośnym nadwoziu (czyli ich strukturę nośną stanowi dach oraz podłoga). Tego typu konstrukcja jest lekka, zapewnia dużą przestrzeń dla kierowcy i pasażerów. W przypadku samochodów terenowych główną częścią konstrukcyjną są mocne, ciężkie i niezwykle odporne ramy stalowe. Tego typu pojazdy wyposażone są w reduktor terenowy i mają pełną blokadę międzyosiową, których pozbawione są SUV-y. Co ważne, SUV-ami nie wolno jeździć po wodzie głębszej niż do momentu prześwitu samochodu oraz po skałach, które mogłyby go uszkodzić.

SUV-y określane są mianem pojazdu uterenowionego. Są praktycznymi, mocnymi autami, które doskonale sprawdzają się na długich trasach. Ich przestronne wnętrza i wysokie zawieszenie zapewniają komfort, doskonałą widoczność i bezpieczeństwo. Wśród modeli cieszących się dużą popularnością wśród fanów motoryzacji wymienić możemy dwa modele – SEAT Arona oraz SEAT Ateca.

Nowy SEAT Ateca – elegancja, dynamika, styl

Nowy SEAT ATECA zachwyci każdego miłośnika wysokiej klasy samochodów. Dopracowany pod kątem estetycznym wóz robi piorunujące wrażenie. W parze z doskonałym designem idzie funkcjonalność i wygoda użytkowania. Technologia Full Link, skrzynia DSG, system rozpoznawania zmęczenia to tylko niewielka część udogodnień, które czekają na kierowców.

Nowy SEAT Arona dla kierowców spragnionych doznań

Marzysz o przestronnym wozie, który doskonale sprawdzi się zarówno w mieście, jak i na wiejskich bezdrożach? Nikt nie będzie dla Ciebie lepszym kompanem niż nowy SEAT Arona. Wysokiej klasy samochód możesz skonfigurować dokładnie tak, aby jak najlepiej spełniał Twoje potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *